Jakość wykonywanych utworów muzycznych przez uczestników konkursu będą oceniać:
Elena Egorova

Wokalistka, Logopeda, Trener Biznesu, Nauczyciel śpiewu, Coach, Autorka metody Emisji Głosu EGOsing®
Absolwentka wydziałów „Śpiew solowy” Koledżu im. Gniesinych w Moskwie oraz „Logopedia” WSM w Warszawie. Pierwsza nagroda w II Mistrzowski Konkurs dla Pedagogów Muzyki w Warszawie.
Laureatka wielu konkursów i festiwali między innymi Moskiewski Festiwal „Festos” z wyróżnieniem za „Najlepszy wokal”.
Certyfikaty: Master Business Trainer Level Superior, Coaching Społeczny Adeptus-Fundamentals, Mistrz Sztuki Sprzedaży, Mistrz Sztuki Prezentacji, WebMistrz.
Do Polski przyjechała w 2002 roku jako solistka zespołu „Magnificat”. Kilka lat później Elena była zauważona przez telewizję Polską jako utalentowana wokalistka i nauczycielka śpiewu i od tego czasu jest stale zapraszana do uczestnictwa w projektach telewizyjnych takich jak „Europa da się lubić”, „Kawa czy Herbata” i innych. Mieszkając w Polsce Elena zaśpiewała około 300 koncertów w całej Polsce. Każdy występ to zachwyceni słuchacze, pytający o następne koncerty i płytę.
Elena Egorova jest autorką metody emisji głosu EGOsing®. EGOsing® – to innowacyjna metoda pracy z głosem, oparta na uświadomieniu naturalnych procesów i działań naszego organizmu i logicznym kierowaniu zasobem odkrytego głosu.
Mieszkając Polsce Elena zaśpiewała około 300 koncertów w całej Polsce. Wśród nich programy muzyki klasycznej, recytatywy piosenek Anny German, programy Romansów i hitów muzyki Rosyjskiej oraz piosenek Przedwojennej Polski.
W chwili obecnej Elena pracuje nad własną płytą a także książką poświęconej tajnikom emisji głosu.
Oficjalna strona Artystki: egosing.pl
Wojciech Knapik

Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu (od 2012 r) oraz Prezes Starosądeckiej Fundacji Kultury. Organizator i promotor licznych wydarzeń kulturalnych.
Ukończył studia geograficzne w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia MBA w WSB-NLU. Języka rosyjskiego uczył się (z umiarkowanym powodzeniem 😊 ) przez 12 lat na każdym poziomie swojej edukacji (w szkole podstawowej przez 5 lat, liceum 4 lata i studia 3 lata).
Organizator (jako kontynuator) najstarszego w Polsce Festiwalu Muzyki Dawnej (Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej, który organizowany jest od 1975 r.
Pomysłodawca i Dyrektor kameralnego festiwalu jazzowego „Sącz Jazz Festival” (od 2019 r – dwie edycje) oraz dużego muzycznego festiwalu plenerowego Pannonica Festival, w którym uczestniczy co roku ponad 20 tysięcy widzów, który od 2013 r odbywa się w Beskidzie Sądeckim.
Pannonica Festival od Międzynarodowego Jury i Zespołu Ekspertów EFA (z European Festivals Association z Brukseli) otrzymał tytuł„Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury.
Juror w festiwalach i przeglądach muzycznych (m.in. Mikołajki Folkowe).
Aktywista i animator sektora pozarządowego. Prezes Fundacji Rozwoju Ziem Górskich. Miłośnik i popularyzator kultur Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów.
Zainteresowanie pozazawodowe: podróże, góry, golf, kajaki, stare i ciekawe mapy.
Miłośnik kaszkietów 😊.
Galina Fursik

Nauczycielka Sztuki Aktorskiej dla dzieci, Projektantka, Malarka, Poetessa, Coach.
Absolwentka wydziału „Artysta-malarz dekorator” w Koledżu artystyczno-przemysłowym w Zagorsku, Instytutu VCSPS w Moskwie na wydziale „Artysta Malarz” a także ukończyła teatralny kurs „Massowik Zateynik”.
Galina jest twórcą Teatralnego Studia dla dzieci „Fantazjory”, które prowadziła 27 lat z stałymi występami, spektaklami i koncertami w centralnej Rosji. Obszerne wykształcenie zapewniło Galinie Fursik szerokie możliwości w podążaniu za fantazją w potrzebach kostiumowych oraz scenograficznych tworząc z niej nie tylko Nauczyciela ale i niezasępionego specjalistę w tej dziedzinie.
Galina jest autorką dziesiątków spektakli dla dzieci, zabaw, piosenek i wierszy. Jest specjalistą od scenografii oraz projektantką i zarazem krawcową: każdy występ odbywał się z jej kostiumami szytymi na bieżąco. Jest niesamowitą pasjonatką swojej pracy.
Galina Fursik jest wyróżniona ponad 30 nagrodami, jej twórczość była także zauważona przez Państwową Dumę Federalnego Zabrania Federacji Rosyjskiej, która oznaczyła ją Dyplomem „Złote Talenty Rosji”.
Galina Fursik wydała 6 zbiorów swoich wierszy.
Konstantyn Łyków

Pianista, kompozytor, nauczyciel.
Absolwent Kyrgizskiego Nacjonalnego Konserwatorium im. Moldobasanova w Biszkeku w klasie Leonida Tamulewicza, solista Filarmmonii w Togliatti.
Zwycięzca Konkursu pianistów w Biszkeku, Laureat zjednoczonego konkursu pianistów Rosji (Frunze, 1980r. I premia) oraz festiwalu Powolżia „Otcialiwszaja Rus” (Ulianovsk 1988r.), organizator festiwalu muzyki P. I. Czajkowskiego, nauczyciel fortepiano w Muzycznym Koledżu w Togliatti.
Ogromne doświadczanie muzyczne zdobywał przez wielu lat grając koncerty F. Szopena (program mazurek „Zagadki Szopena”), I. Bramsa, E. Griga, F. Lista i innych kompozytorów w Nowosybirsku, Moskwie, Samarze, Samarkandzie, Taszkiencie, Frunze.
Od wielu lat K. Łyków tworzy własną muzykę, muzykę filmową.

Natalia Komarova
Dyrygent, nauczyciel muzyki, wokalistka.

Absolwentka Moskiewskiego Konserwatorium w klasie „Dyrygent, Chór-majster akademickiego chóru, nauczyciel”.
Od 2020 roku Natalia jest Dyrektorką Muzycznej Szkoły I stopnia № 5 dla dzieci w Balashyche (obwód Moskiewski).
Przez 12 lat pracy w placówkach edukacyjnych N.N. Komarova dała się poznać jako kompetentna osoba zarządzająca oraz nauczycielka, wykazująca szczere zainteresowanie rozwojem estetycznym i edukacją dzieci. Oprócz zajęć z dziećmi N.N. Komarova przywiązuje dużą wagę do rozwoju muzyki wokalnej i chóralnej wśród dorosłych.
Od kwietnia 2012 roku N.N. Komarova, oficjalnie przewodniczy chórowi muzyki sakralnej „Blagovest”. Zespół wielokrotnie był laureatem Międzynarodowego Konkursu „Spotkania Słowiańskie”, Ogólnorosyjskiego Konkursu im. G.V. Sviridova „A Rosja świeci w sercu” itp.
Dużą ilość swojej twórczej energii oraz osobistego czasu N.N. Komarova poświęca w działalności charytatywnej dla amatorskiego zespołu składającego się z mieszkańców miasta Balashikha pod Moskwą. Zespół jest stałym uczestnikiem wszelkich wydarzeń twórczych i konkursów organizowanych na terenie miasta Balashikha (regionalny festiwal pieśni patriotycznych „Gwiazda Ojczyzny” – dyplom laureata (2020), dyplom popisowej twórczości weteranów wojennych i pracy „Majski walc” – laureat I stopnia).
Zgodnie z wynikami działalności zawodowej N.N. Komarova otrzymała list z podziękowaniami od Wydziału Kultury Administracji Okręgu Miejskiego Balashikha, list wdzięczności Rady Deputowanych okręgu miejskiego Balashikha (2012), list wdzięczności od Szefa (2013), Certyfikat Zasługi z Ministerstwa Kultury Regionu Moskiewskiego (2015), list z podziękowaniami od Moskiewskiej Dumy Regionalnej (2016).), znajduje się zaświadczenie o wpisie do rady honorowej dzielnicy miejskiej Balashikha ( 2016), jest laureatem nagrody miejskiej dzielnicy Balashikha w dziedzinie kultury i sztuki (2017).
Aleksiej Jużyn

Śpiewak, Nauczyciel śpiewu, menadżer muzyczny.
Ukończył Rosyjski Instytut Sztuki Teatralnej (GITIS), Wydział Teatru Muzycznego na kursie G.P. Ansimova w 2000 roku. Nauczyciele śpiewu: M.V. Serova, N.A. Rosji, V.A. Matorin.
2000 – 2010 organizator i uczestnik zespołu muzyki klasycznej „Magnificat” z repertuarem mszy Mozarta, Haydna, Schuberta, koncertami dawnej muzyki religijnej, rosyjskiej muzyki kameralnej – około 400 koncertów w miastach Polski i Włoch. 2000-2010 uczy wokalu w Moskiewskiej Międzynarodowej Szkole Filmowej. Po 2010 – działalność koncertowa solowa.
Obecnie w Moskwie Aleksieja Jużyna można usłyszeć w repertuarach:
- Muzyka klasyka: solowe („Elegie i serenady”, „Pieśni Schuberta”…) oraz wspólnie z innymi członkami Klubu „XIX wiek”: „Ptaki i kwiaty”, „Bajki, legendy, sny”, itp.
- Muzyka różnorodna: programy pieśni A. Vertinsky’ego, romanse dawne i cygańskie, pieśni ludowe Rosji / Ukrainy / Hiszpanii / Włoch.
- Program poświęcony tangu krajowemu i zagranicznemu „Powrót tanga”.
- Program „Sweet jazz. 1920-1940 ”, poświęcony piosenkom wczesnego amerykańskiego jazzu.
Oficjalna strona Artysty: club19vek.ru
